Terenska nastava u Austriji

Autor: Višnja Poustecki, 2. 5. 2017.

Dana 28. 4. 2017. godine u 6.00 sati učenici viših razreda naše škole krenuli su na terensku nastavu u Austriju (ukupno 81 učenik), zajedno sa svojim učiteljima pratiteljima. Najprije smo bili u shopping centru u Seiersbergu, gdje su učenici dobili slobodno vrijeme da uživaju u razgledavanju i kupnji, a da se pri tome sami služe njemačkim jezikom. Nakon toga slijedio je odlazak do Graza – glavnog grada Štajerske i grada koji je 2003. godine ponio laskavu titulu Europskog grada kulture. Vidjeli su Stadtpfarkirche, Landhaus, Opernhaus, Hauptplatz, Universität, Murinsel, Kunsthaus. Oko 16.00 sati posjetili smo tvornicu čokolade Zotter. Nakon dolaska u tvornicu išli smo u Choko teatar pogledati kraći film, nakon čega je slijedila degustacija čokolade (na ponudi je oko 150 vrsta čokolade). Iza degustacije učenici su dobili slobodno vrijeme za šetnju imanjem koje se prostire na 26 hektara, a na kojem je i privatni zoološki vrt. U 18.30 sati krenuli smo prema Hrvatskoj te natrag u Svibovec došli u 22.00 sata. Bila je to još jedna lijepa terenska nastava unatoč kišnom vremenu, gdje su učenici dobili iscrpna znanja o Austriji, o posjećenim destinacijama, a da su pri tome još mogli vježbati i govor na njemačkom jeziku.