LiDrano 2018.

Autor: Anita Balažinec Zdelar, 24. 1. 2018.

U ponedjeljak, 22. siječnja, naša je škola bila domaćin smotre LiDraNo 2018. na međugradskoj/međuopćinskoj razini. Ugostili smo učenike - izvođače, njihove mentore i članove  prosudbenih povjerenstava za literarne i novinarske radove te dramsko-scenske nastupe.

Program je počeo  u 09,00 sati, a pozdravne riječi nazočnima je uputila ravnateljica Melita Mesarić poželjevši svima uspješan rad i ugodno druženje. Program scenskih nastupa vodila je naša učenica Dijana Zorman. Učenici koji su kazivali poeziju, monologe te uvjerljivo glumili u dramsko-scenskim igrama marljivo su se pripremili, a mi smo uživali u njihovim nastupima. Od ukupno devetnaest scenskih nastupa, povjerenstvo je odabralo tri skupine učenika koji su se natjecali u kategoriji skupnih scenskih nastupa i tri natjecatelja iz kategorije pojedinačnih nastupa. Oni su prikazanim talentom zavrijedili proći na županijsku razinu LiDraNa.

Od dvadeset prijavljenih literarnih radova, na županijski LiDraNo predloženo je šest radova, dok je od ukupno dvanaest novinarskih radova za županijsku razinu predloženo pet. Literarni rad naše učenice 7. razreda, Klare Thavenet, Nesvakidašnja ljubavna priča, pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika, Jelene Pokos, predložen je za županijsku razinu, a ostale rezultate natjecanja donosimo u privitku ovog teksta zajedno s fotografijama.

Želimo mnogo sreće onima koji su predloženi na županijski LiDraNo, a onima koji nisu predloženi želimo više sreće drugi put!