Prva radionica u sklopu projekta „Prevencija elektroničkog nasilja – vršnjačka edukacija odgovornog korištenja društvene mreže Facebook“

Autor: Anja Posavec, 1. 2. 2018.

U srijedu, 31.1.2018., u našoj je školi održana prva radionica u sklopu projekta „Prevencija elektroničkog nasilja – vršnjačka edukacija odgovornog korištenja društvene mreže Facebook“ koji je financiran od strane Zaklade „Sveti Mihael“. Radionicu pod nazivom „Zaštita vlastite privatnosti na Facebook-u“ za učenike 7. i 8. razreda održali su vršnjački edukatori, učenici Elektrostrojarske škole Varaždin, Krunoslav, Dominik, Petar i Ivan, pod mentorstvom svog školskog pedagoga Borisa Rutića i naše pedagoginje, Anje Posavec. Edukatori su s učenicima razgovarali o odgovornom korištenju društvenih mreža, potencijalnim opasnostima kojima smo izloženi na Facebook-u te adekvatnim načinima zaštite vlastite sigurnosti i privatnosti. Na kraju radionica zaključili smo da je Facebook korisna i dobra društvena mreža ukoliko se njome koristimo pravilno i odgovorno prema sebi i drugima.

Priloženi dokumenti:
20180131_082414.jpg (748.32 KB)