LIK 2018.

Autor: Silvija Sanković-Tomlinović, Anita Balažinec Zdelar, 2. 3. 2018.

Ove školske godine učenici OŠ Svibovec sudjelovali su na natjecanju osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije LIK 2018.

Ovogodišnji  LIK bio je inspiriran temom „Mitovi i legende“, a učenici su izrađivali skulpture od žice te je zadatak bio kroz linijski istanjenu masu prikazati mitološko biće na što originalniji način.

Nakon provedenog školskog natjecanja, održanog 29. siječnja 2018. godine u OŠ Svibovec, povjerenstvo je za županijsku razinu natjecanja odabralo 6 radova.

Autori radova su sljedeći učenici (prema broju ostvarenih bodova):

Renata Modrić, 5.r.

Dijana Zorman, 7.r.

Lucija Sopić,5.r.

Helena Parabić, 7.r.

Ema Valjak, 6.r.

Dora Brleković, 5.r.

Na županijsku razinu natjecanja pristiglo je 199 radova  učenika osnovnih škola. Učenice naše škole Renata Modrić i Dijana Zorman postigle su zapažen uspjeh, zauzevši 37. i 38.mjesto u županiji, te su im radovi izloženi na izložbi radova u 1.OŠ u Varaždinu.

Otvorenju izložbe radova nazočile su pozvane učenice s mentoricom Silvijom Sanković Tomlinović, učiteljicom likovne kulture u OŠ Svibovec.