Projekt „Mali čuvari tradicijske baštine“

Autor: Anja Posavec, 12. 3. 2018.

U srijedu, 7.3.2018., u sklopu projekta „Mali čuvari tradicijske baštine“ posjetili su nas učenici iz Osnovne škole Donja Voća u pratnji svojih učiteljica. U prethodnoj radionici učenici su naučili kako napraviti mini etnografsko istraživanje, u sklopu kojeg su intervjuirali svoje djedove, bake ili susjede i saznali nešto o njihovom djetinjstvu. Zadatak učenika koji sudjeluju u projektu iz obje škole bilo je uvježbati jednu igru koju su nekada igrali njihovi stari, a čija su pravila i način igranja naučili iz intervjua. Učenici OŠ Svibovec učenike OŠ Donja Voća naučili su igru „Crni vran“, a učenici Donje Voće su naše učenike podsjetili kako se igra „Crna kraljica“. Nakon što smo se svi zajedno poigrali, naučili smo i osnovne korake polke te još jednom zajedno zaplesali. Susret je završio u smijehu, zabavi i druženju, a nastaviti će se za dva tjedna kada naši učenici idu u posjet školi Donja Voća.