Dan sigurnijeg interneta obilježen u OŠ Svibovec!
Autor: Melita Mesarić, 24. 2. 2020.

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina s kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu.

U promicanju boljeg interneta, naš zadatak je da ohrabrimo ljude da se uključe u što više dobrih prilika koje se nude na internetu, dok im u isto vrijeme dajemo informacije, znanje i potporu koja im je potrebna za suočavanje s mogućim rizicima.

Učenici 6.a razreda OŠ Svibovec Dan sigurnijeg interneta obilježili su igrajući društvenu igru. Kako bi došli do cilja morali su odgovarati na pitanja vezana uz sigurnost i zaštitu podataka na internetu, pravila ponašanja na društvenim mrežama ili crtati predmete kojima se koristimo prilikom korištenja računala i pristupu internetu. No, ono najvažnije jest da su u igri i sami morali osmisliti savjete za sigurnije korištenje interneta i društvenih mreža.

Slike u foto-galeriji http://os-svibovec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=89