U parku ispred škole postavljeni informativni letci o posađenim vrstama
Autor: Melita Mesarić, 24. 2. 2020.

Nakon što su učenici Osnovne škole Svibovec u listopadu prošle godine zasadili park šumu autohtonih vrsta „Drvene fare“ nastavili smo s njezinim uređenjem. Učitelj Tehničke kulture Stanko Medvedec i domari škole Stjepan Pantaler i Stjepan Pokos pripremili su i postavili metalne stalke za postavljanje informativnih letaka.

Učenice članice izvannastavne aktivnosti Školski vrt pripremile su informativne letke. Ukratko su svaku vrstu opisale, navele podatke o njihovoj rasprostranjenosti, staništu koje im najbolje odgovara i važnosti svake vrste za čovjeka. Uz opis i sliku za lakše prepoznavanje vrsta, stavile su i QR kodove koji vode do internetske stranice na kojoj se mogu saznati dodatne informacije o svakoj posađenoj vrsti.

Letke su zalijepile na metalne stalke, ali tek nakon što su uz pomoć svojih opisa prepoznale posađene vrste.

Učenici sedmih razreda su odmah nakon postavljanja pohrlili i pogledali kakvi su to novi letci postavljeni u parku. S oduševljenjem su čitali, a posebno im se svidjela mogućnost skeniranja QR kodova svojim novim tabletima i otkrivanja novih informacija o svakoj vrsti poput njihove ljekovitosti ili recepata za ljekovite napitke, uvarke i likere.

Ovim putem pozivamo i sve vas da prošećete našim parkom, pročitate letke, skenirate QR kodove svojim mobitelima i naučite nešto novo o dobro vam poznatim vrstama „Drvene fare“.

Ana – Maria Beatrice Šikić

Više fotografija u foto-galeriji http://os-svibovec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=90