VAŽNA OBAVIJEST ZA RODITELJE
Autor: Melita Mesarić, 2. 9. 2020.

Ova obavijest namijenjena je roditeljima samo one djece koja se ubrajaju u posebno osjetljivu skupinu djece ili su u kućanstvu s takvom osobom.

PREPORUKA  VEZANO UZ IZRAZITO VULNERABILNE (OSJETLJIVE) OSOBE

Poštovani roditelji,

u skladu s Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.(dostupno na poveznici:https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute_vrtici_i_skole_24_08_2020_HZJZ-1.pdf.),

„za svaku izrazito vulnerabilnu osobu ili osobu koja dijeli kućanstvo s izrazito vulnerabilnom osobom, potrebno je pojedinačno razmotriti situaciju uzimajući u obzir aktualnu epidemiološku situaciju.

Odluku o tome donosi liječnik primarne zdravstvene zaštite kao i o eventualnim drugim posebnim mjerama zaštite poput nošenja maske i sl. (pedijatar, liječnik obiteljske medicine, te za učenike kod izostanaka duljih od mjesec dana liječnik školske medicine).

U kućanstvu u odnosu na vulnerabilnog člana preporučuje se izbjegavati bliski kontakt, nositi masku kada je primjereno i provoditi druge preventivne mjere. Popis izrazito vulnerabilnih skupina bolesti i zdravstvenih stanja i uvjeti za njihov boravak u školi sukladan je pravilima liječničke struke."

U skladu s navedenim,  ukoliko Vaše dijete spada u skupinu vulnerabilnih (osjetljivih) osoba ili živi u kućanstvu s takvom osobom,  s obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju, molimo vas da se obratite  liječniku primarne zdravstvene zaštite vezano uz mogućnost  boravka i rada u školskoj ustanovi te nas o svim preporukama liječnika obavezno obavijestite.

Ujedno, u privitku dokumenta možete pročitati najnovije Preporuke za rad u školi, od kojih se jedan dio odnosi i  na preporuke za roditelje.