NAŠ NOVI PLASTENIK
Autor: Melita Mesarić, 2. 10. 2020.

U našem vrtu, osim voćnjaka i presađenih oraha, imamo još jednu novost - u sklopu prateće mjere Školske sheme dobili smo od Ministarstva poljoprivrede sredstva za novi plastenik.

Prijavili smo prateću mjeru i uspjeli dobiti plastenik od 50m2, a uz njega i dodatni materijal i potreban pribor za vrtlarenje. Plastenik nam je postavljala tvrtka SanTek d.o.o. iz Novog Marofa.

Svrha projekta je povezivanje djece s poljoprivredom, njihove edukacije o poljoprivredi, zdravim prehrambenim navikama, lokalnim lancima hrane, ekološkoj poljoprivredi, održivoj proizvodnji i sprečavanju rasipanja hrane. Sustavnom edukacijom djece kroz prateće obrazovne mjere pridonijet će se podizanju razine svijesti o važnosti potrošnje voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda kao nutritivno izuzetno vrijednih namirnica te promjeni prehrambenih navika s aspekta očuvanja zdravlja i kontrole unosa masti, šećera i soli.

U našoj školi imamo izvannastavnu aktivnost Vrtlarenje koju vodi učiteljica prirode, biologije i kemije Ana-Maria Beatrice Šikić. Nadamo se da će i ostali učenici, učitelji, djelatnici školi uživati u radu i plodovima koji će sami ubrati.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.