DANI KRUHA

Autor: Melita Mesarić, 18. 10. 2021.

Ana Bartolić i Helena Posavec

Dani kruha

Ove školske godine Dane kruha obilježili smo 12. listopada. Nekoliko dana prije, razrednica Šikić obavijestila nas je kojeg ćemo dana i na koji način proslaviti Dane kruha. U dogovoru s njom proslava se održala na satu razrednika.

Zbog epidemioloških mjera te zbog naše najveće sigurnosti nije bilo priredbe već smo se počastili u krugu razreda. Svatko je donio ponešto. Najviše su to bile ručno rađene poslastice, na primjer: razni kolači, suhi keksi, štrudle te razne vrste kruha. Na samom početku sata, pomolili smo se i zahvalili na plodovima zemlje. Zatim smo s razrednicom popričali o tome koliko je zapravo važno biti zahvalan na svemu što nam je zemlja darovala. Nakon dugog i poučnog razgovora, počastili smo se našim specijalitetima. Tijekom našeg druženja pridružile su nam se učiteljica Katarina i tajnica. Njima se, kao i nama, također svidjelo jelo i proslava. Sat je ubrzo završio, a ono što nam je ostalo podijelili smo s ostalim učiteljima i učenicima.

Proslava Dana kruha ove godine bila je neuobičajena, ali smo se uz igru i smijeh svi zabavili i ponešto naučili.