EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA

Autor: Melita Mesarić, 9. 11. 2021.

Od 9. do 24. listopada 2021. održava se, po deveti put, Europski tjedan programiranja.
Ova inicijativa pokrenuta je 2013. godine kada je organizirano svega nekoliko stotina događaja,
dok je prošle godine diljem Europe organizirano skoro 73 tisuće događaja u više od 80 zemalja svijeta.

Što zaista jest umjetna inteligencija, a što nije? Teško pitanje!

U okviru Europskog tjedna programiranja, u našoj školi odrađene su dvije radionice na nastavi informatike. Radionice su bile namijenjene učenicima osmog razreda. Tema radionice bila je istražiti pojam umjetne inteligencije. Učiteljica je učenike uvela u temu na način da im je prikazala kratki video isječak o tome što je to umjetne inteligencija. Učenici su radili u parovima plakate koje su onda i predstavljali svojim kolegama. Glavna je zamisao učiniti pojam umjetne inteligencije transparentnijim, dostupnijim i razumljivijim učenicima i učiteljima u školi. Temu umjetne inteligencije učenici su proučavali kroz njezinu primjenu u svakodnevnom životu od medicine, poljoprivrede, robotike pa sve do školstva. Na kraju radionice učenici su bili zadovoljni jer su otkrili koliko je u svakidašnjem životu primjena umjetne inteligencije prisutna.

Učiteljica informatike: Katarina Zorko Zadravec

Radove pogledajte u fotogaleriji