DABAR 2021.

Autor: Melita Mesarić, 29. 11. 2021.

Ove školske godine učenici naše škole su po drug puta sudjelovali na natjecanju iz informatičkog i logičkog razmišljanja „Dabar“. Radi se o natjecanju koje se u Hrvatskoj provodi od 2016. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Više o samom natjecanju može se pročitati na stranici https://ucitelji.hr/dabar/

Natjecanje Dabar je osmišljeno kako bi se djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje. Zainteresirani učenici prijavili su se učiteljici informatike, Katarini Zovko Zadravec.

Natjecanje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su osmislili stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji.

U našoj školi natjecanje se provelo u razdoblju od 8. 11. do 12.11., podijeljeno u manje skupine, radi poštivanja epidemioloških mjera. Ove školske godine na natjecanju je sudjelovalo 40-tak učenika.

Ove godine naši su učenici ostvarili vrhunske rezultate na natjecanju.

U kategoriji MikroDabar sudjelovale su dvije učenice. Učenica Una Grden ukupno je zauzela sedmo mjesto, dok Nika Denžić osmo mjesto od ukupno 5043 djece prijavljenih u toj kategoriji. U kategoriji MiliDabar sudjelovalo je ukupno sedam učenika. Učenica Katja Čmigović ostvarila je 11 mjesto od ukupno 12000 djece prijavljenih u toj kategoriji. U kategoriji KiloDabar sudjelovalo je ukupno 12700 prijavljenih, učenica Jana Škrlec ostvarila je deveto mjesto. U kategoriji MegaDabar učenik Dominik Gerić ostvario je deveto mjesto od ukupno 9500 prijavljenih.

Svi ostali učenici su ostvarili isto tako jako dobre rezultate. Čestitamo svim učenicima koji sudjelovali u natjecanju.

Slike s natjecanja u foto-galeriji.

Učiteljica informatike, Katarina Zorko Zadravec