DAN RUŽIČASTIH MAJICA 2022.

Autor: Melita Mesarić, 23. 2. 2022.

Hrvatski sabor je 2017. godine proglasio Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja i svake godine obilježava se posljednje srijede u veljači.

Dan ružičastih majica najpoznatiji je program prevencije vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj i prilika da se skrene pozornost na problem, uzroke i posljedice vršnjačkog nasilja.  Obilježava se u cijelom svijetu a sve je počelo 2007. u  Kanadi kada je dječak u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke došao u školu obučen u ružičastu majicu zbog čega je doživio verbalno nasilje. Kolege iz njegovog razreda počeli su sljedećih dana dolaziti u školu identično obučeni kako bi mu iskazali  potporu te ukazali na problem vršnjačkog nasilja u školama.

Naša škola je i ove godine poprimila ružičastu boju. U petak 18. veljače 2022. godine obilježili smo Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Učenici i djelatnici škole svojim su ružičastim majicama pokazali stav protiv vršnjačkoga nasilja.

Dan ružičastih majica obilježili smo provedbom radionica na satovima razrednika, pisali smo afirmativne poruke, slušali glazbu, izrađivali plakate, učenici razredne i predmetne nastave fotografirali su se u hodniku, svojim učionicama u matičnoj školi, kao i obje naše područne škole, u ružičastim majicama. Učenici su osvijestili kako na pozitivan način riješiti sukob i kako jačati prijateljske odnose.

Pogledajte slike u fotogaleriji