Dan planeta Zemlje – Investirajmo u Zemlju!

Autor: Melita Mesarić, 22. 4. 2022.

Tema Dan planeta Zemlje 2022. je Investirajmo u Zemlju. Zato što je zelena budućnost prosperitetna budućnost učenici šestog razreda naše škole napravili su plan za investiranje u školu kako bi i ona postala „zelena“ to jest kako bi njen utjecaj na okoliš bio što manje štetan.

Okupili su sva znanja koja su skupili na nastavi Prirode o izvorima i oblicima energije te utjecaju na okoliš. Grafičkim prikazom prikazali su trenutno stanje; školu koja nije energetski učinkovita i čiji je ekološki otisak po ugljikovom dioksidu jako velik. Nakon analize slučaja predložili su rješenja za smanjenje ekološkog otiska kojim bi naša škola postala energetski učinkovita i energetski neovisna. Njihova rješenja moguće je primijeniti i na sve ostale javne ustanove ili privatne građevine. Koja su to, možete vidjeti na fotografijama postera koji su izradili.

Osim investicijskog plana, na nastavi Informatike izradili su prigodne postere kojima žele pobuditi svijest građana o važnosti očuvanja naše planete kao jedinog doma kojeg posjedujemo.

Ana – Maria Beatrice Šikić

Katarina Zorko Zadravec

Radove učenika pogledajte u fotogaleriji