DAN ŠKOLE 2022.

Autor: Melita Mesarić, 23. 5. 2022.

Obilježje ovogodišnjeg Dana škole je bogat kulturno-umjetnički  program i dobro raspoloženje sviju prisutnih.

Dan škole se napokon, nakon dvije godine stanke zbog korone, održao tradicionalno u školskoj sportskoj dvorani.

Program su vodile učenice Lucija Posavec i Hana Škrlec.

Na početku je intonirana hrvatska himna, a nakon obraćanja ravnateljice Melite Mesarić,  izveden je raznolik, bogat  i vrlo zanimljiv  program koji su pripremili učenici od 1. do 8. razreda iz središnje  OŠ Svibovec te područnih škola Drenovec i Poljana Gornja. Osim recitacija i scenskih igara  imali smo prigodno izlaganje „ Projekt građanin“ u kojemu su učenici obradili temu pretilosti te naveli mjere kojima se to može prevenirati. Sam projekt bio je i na državnoj smotri. Dva učenika izvela su i glazbeni program:  Josip Broz  na harmonici, a David Horvat na pijaninu (mentor Vatroslav Maltar).

Kreativni natječaj za literarno stvaralaštvo rezultirao je zanimljivim i kvalitetnim književnim tekstovima za koje su najbolje učenice dobile prigodne  nagrade.

Vatroslav Maltar i učenik David Pokos zajedno sa Školskim zborom  izveli su splet  pjesama iz filma „Moje pjesme moji snovi“ te skladbu Do,re,mi.

Na kraju programa prisutnima se obratila gradonačelnica grada Varaždinske Toplice  Dragica Ratković ,zahvalila na pozivu i naglasila svoju prijateljsku privrženost  našoj školi. Obećala je i poticaj grada u vezi produženog boravka učenika za sljedeću školsku godinu. Naposljetku, ravnateljica je zahvalila svima  na ugodnom druženju  i pozvala ih da razgledaju prateće projekte koje su učenici pripremili u dvorani.

Ninoslav Hrženjak, učitelj hrvatskog jezika

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji