Reciklirana priča

Autor: Ivana Pintač, 21. 5. 2019.

Danas smo u našoj školi ugostili glumce Martinu Čvek i Tomislava Svetića iz kazališta Svarog. Oni su za učenike od 1. do 5. razreda izveli edukativnu, humorističnu i interaktivnu predstavu o zbrinjavanju i recikliranju stakla pod nazivom Reciklirana priča. Učenici su pažljivo pratili što se događa na pozornici, uključivali su se u predstavu i na kraju u kvizu pokazali što su naučili. Učenici pomoćnici su nakon kviza bili nagrađeni prigodnim poklonima.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

Poštovani roditelji budućih prvašića (školska godina 2024./2025.)!

22. veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine. U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2024./2025. upisuju se djeca koja do 1. travnja 2024. imaju navršenih šest godina života (djeca rođena od 1.travnja 2017. godine do 31.ožujka 2018. godine), kao i djeca kojoj je prošle godine odgođen upis, a školski su obveznici.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Napominjemo, prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole (zahtjev se podnosi Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije).

Ukoliko Vaše dijete nije na popisu djece koja su s našeg upisnog područja, upis u našu školu također je moguć uz podnošenje zahtjeva Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebno je pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece Stručno povjerenstvo škole planira tijekom travnja, a točni datumi biti će naknadno objavljeni na mrežnim stranicama škole.