preskoči na sadržaj

Osnovna škola Svibovec

Login
Kalendar
« Studeni 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

SATNICA, RASPORED SATI, VOZNI RED

Anketa
Koje od zabavnih događanja u školi biste odabrali i u njima sudjelovali?







KORISNI LINKOVI

 

Upisi.hr

 

CARNet e-knjižnica

 

Nacionalni portal za učenje Nikola Tesla

 

CARNet webmail

 

 

 

 

Kvizovi i igre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Popis lektire

LEKTIRA ZA 1. RAZRED

Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

Zvonimir Balog: Male priče o velikom slovima

Grigor Vitez: A zašto ne bi

Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka

Jens Sigisgaard: Pale sam na svijetu

Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Znaš li ti ili

Da sam odrastao ili Kako da odgovorim

Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Slikopriče ili Leteći glasovir

Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda

Ivanka Borovac: Životinjska abeceda

Stanislav Femenić: Idi pa vidi

Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome

Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao   

Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

 

LEKTIRA ZA 2. RAZRED:

Hans Christian Anderse: Bajke (izbor)

Ratko Zvrko: Grga Čvarak

Karel Čapek: Poštarska bajka

Carlo Collodi: Pinokio

Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh

Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka

Želimir Hercigonja:Poštar Zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška

Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia Ciconia

Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili

Ela Peroci: Djeco laku noć

Ivica Bednjanec: Male ljubavi

Mila Željeznak: Sretne priče

Božidar Prosenjak: Miš

Hrvoje Kovačević: General Kiro miš

Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama

Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuparak, Mačak u čizmama, Pepeljuga, Ljepotica i zvijer Mme Leprimce de Beaumont, koja se redovito tiska pod Perraultovim imenom)

Nada Zidar-Bogadi: Sretni Cvrčak

        

LEKTIRA ZA 3. RAZRED:        

Mato Lovrak: Vlak u snijegu

Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Luka Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

Vladimir Nazor: Bijeli jelen

Dubravko Horvatić: Grički top

Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.

Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću ja

Stanislav Femenić: Ludi kamen

Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu

Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova

Božidar Prosenjak: Sijač sreće

Gianni Rodari: Putovanje plave strijele ili Čipolino

Hrvatske narodne bajke

James M.Barrie: Petar Pan

Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica

Elwyn Brooks White: Paukova mreža

Dragutin Horkić:Čađave zgode

Basne (izbor)

 

LEKTIRA ZA 4. RAZRED:                 

Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine ili Igračke gđe.Nadine

Erich Kastner: Emil i detektivi ili Tonček i točkica ili Leteći razred ili Blizanke

Hrvoje Kovačević: Tajna ribljeg oka ili Tajna mačje šape ili Tajna tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba

Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh

Felix Salten: Bambi

Rudyard Kipling: Knjiga o džungli

Nikola Pulić: Ključić oko vrata

Matko Marušić: Snijeg u Splitu

Johanna Spyri: Heidi

Jagoda Truhelka: Zlatni danci

Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina

Maja Gluščević: Bijeg uz košari ili Klopka za medvjedića

Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još

Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2

Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve

Hrvoje Hitrec: Eko Eko

Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi

Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda

Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji

Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa

ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci

Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni

Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića

Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

  

LEKTIRA ZA 5. RAZRED:  

Ivan Kušan: Koko i duhovi, Koko u Parizu

Šaljive narodne priče

Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

Zlatko Krilić: Zabranjena vrata

Tito Bilopavlović: Paunaš

Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

Basne (izbor)

Selma Lagerlöf: Legende o Kristu

Jedna lektira po izboru učenika:

Ivan Cankar: Istina i ljubav

Grigor Vitez: Pjesme

Pavao Pavličić: Trojica u Trnju

Mark Twain: Doživljaji Huckleberryja Finna

Jules Verne: 20 000 milja pod morem

Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip-dječak bez imena

 

LEKTIRA ZA 6. RAZRED:   

Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (sve osim Šume Striborove i Regoča)

Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik (Moj tata spava s anđelima)

August Šenoa: Povjestice

Blanka Dovjak-Matoković: Zagrebačka priča

Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

Oscar Wilde: Sretni kraljević

Danijel Dragojević: Bajka o vratima

Vladimir Nazor: Veli Jože

Jedna lektira po izboru učenika:

Mark Twain: Kraljević i prosjak

Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

Vlatko Šarić: Rogan

Milutin Majer: Dolazak Hrvata

Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

Jonathann Swift: Gulliverova putovanja

Joža Horvat: Waitapu

 

LEKTIRA ZA 7. RAZRED:

Božidar Prosenjak: Divlji konj

Hrvoje Hitrec: Smogovci

Vladimir Nazor: Pripovijetke (Voda)

Dobriša Cesarić: Pjesme

August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke

Pavao Pavličić. Dobri duh Zagreba

Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice

Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

Jedna lektira po izboru učenika:

Damir Miloš: Bijeli klaun

Branka Primorac: Maturalac

Charles Dickens: Oliver Twist

Ićan Ramljak: San bez uzglavlja

Dinko Šimunović: Duga

Izbor poezije i proze o domovinskom ratu

Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

 

LEKTIRA ZA 8. RAZRED:

PRVO POLUGODIŠTE:

9. mjesec – Ernest Hemingway, Starac i more

10. mjesec – Ephraim Kishon, Kod kuće je najgore

11. mjesec - Richard Bach, Galeb Jonathan Livingston

12. mjesec - Dragutin Tadijanović, Srebrne svirale

 

DRUGO POLUGODIŠTE:

1. mjesec - Slavko Kolar, Breza

2. mjesec - Dinko Šimunović, Alkar

3. mjesec - Đuro Sudeta, Mor

4. mjesec - Antoine de Saint-Exupery , Mali princ

5. mjesec - August Šenoa, Prosjak Luka ili

                  Anne Frank, Dnevnik Anne Frank

 

 

   

preskoči na navigaciju