Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Melita Mesarić, 17. 11. 2023.

Učenici naše škole nikad neće zaboraviti Vukovar. Naša srca, misli, molitve danas su u Vukovaru. Ovim riječima danas je započeo svečani program povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Pjevački zbor škole otpjevao je pjesme Vukovar, Vukovar i Moja domovina, a voditelj zbora – učitelj glazbene kulture Vatroslav Maltar pjesmu Zemlja dide moj.

Milan Paun o herojima Domovinskog rata Blagi i Robertu Zadri pisao je u tekstu Zajedno u ratu i u vječnosti, a o tim legendarnim junacima Vukovarske bitne čitali su nam učenici 8. razreda, kao i pjesmu Kad kažem Vukovar koju nam je pročitala učenica Viktorija. Učenici osmog razreda - Marta, Roko, Josip i David pročitali su nam pjesme Opomena Antuna Branka Šimića i Gospa Marija Antuna Gustava Matoša.

Poslušali smo i predavanje učitelja Davorina Milića o ratnim zbivanjima koji su 1991. zadesili Vukovar, a prije toga pogledali smo i  kratak film o Blagi Zadri, zapovjedniku i heroju s Trpinjske ceste.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali i koji su se s nama prisjetili žrtve Vukovara.

Ne plači danas već ponosan budi, za tvoju slobodu su ginuli ljudi.

Zato im vječna slava, Vukovare moj i tebi HVALA!