KNJIŽNIČARKA: Anita Balažinec Zdelar

knjiznicarka.svibovec@gmail.com

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

ponedjeljak - petak: 8 - 14 sati

Knjižnica Osnovne škole Svibovec, kao zasebna cjelina u školi, osnovana je 2006. godine na inicijativu tadašnjeg ravnatelja, g. Antuna Pokosa. Smještena je u prostor od 20 m kvadratnih. Prva knjižničarka bila je prof. Vlasta Pokos, a nakon nje knjižnicu je preuzela prof. Anita Balažinec Zdelar koja je u međuvremenu završila studij knjižničarstva u Zadru te do danas radi u knjižnici kao stručna suradnica/knjižničarka s punim radnim vremenom. Prostor knjižnice je mali, ali nova ravnateljica, Melita Mesarić, ima velike planove za knjižnicu. Predviđeno je premještanje u novi, puno veći prostor, gdje će učenici imati više mjesta za aktivnosti koje se u knjižnici provode.

Učenički fond knjižnice broji 3245 svezaka, nastavnički 756 te 103 primjerka AV građe. Pretplaćeni smo i na nekoliko dječjih časopisa te časopisa za nastavnike. Knjižnica OŠ Svibovec ima oko 200 korisnika i može se reći da je to mjesto gdje se uvijek čuje dječji smijeh, učenici tu provode svoje slobodno vrijeme te zajedno s knjižničarkom, na razne načine, obilježavaju značajne datume. Knjižnica je izvor znanja i informacija, mjesto okupljanja i druženja učenika oko zajedničkih projekata koji se provode svake školske godine. S obzirom na to da je prostor knjižnice mali, nastavni satovi propisani planom i programom odvijaju se u učionicama, kako u matičnoj, tako i u područnim školama.