Učenici sedmog razreda sudjelovali na edukciji Srednje škole „Arboretum Opeka“

Autor: Anita Balažinec Zdelar, 12. 1. 2024.

U utorak, 9. siječnja našu su školu posjetili djelatnici i učenici Srednje škole Arboretum Opeka iz Marčana i učenicima održali radionicu i kratko predavanje o sastavljanju te sadnji biljaka u povišenim gredicama.
Od 2020. u Srednjoj školi Arboretum Opeka provodi se projekt uspostave Regionalnog centara kompetentnosti u poljoprivredi, a tim projektom i Dvorac Opeka se rekonstruira za potrebe centra i time postaje sastavni dio infrastrukture škole. U sklopu projekta djelatnici i učenici Škole održavaju edukativne radionice za učenike diljem naše Županije.
Nakon nekoliko godina željnog iščekivanja i unatoč hladnom vremenu i naši su učenici uspješno sudjelovali u edukciji u kojoj su naučili kako se pravilno sastavlja povišena gredica, čime se i u kojoj mjeri ona mora puniti te kako saditi biljke u povišenu gredicu.
Izuzetno smo zahvalni i sretni što su nas posjetili djelatnici Srednje škole Arboretum opeka budući da smo sudjelovanjem u projektu dobili i materijal za izgradnju dviju gredica te aromatične biljke koje ćemo saditi. Ovim putem im zahvaljujemo i iščekujemo početak radova u vrtu čim to vremenske prilike dozvole.

Ana – Maria Beatrice Šikić
Učiteljica prirodoslovlja, prirode, biologije i kemije