Književni susret s Jasminkom Tihi Stepanić

Autor: Anita Balažinec Zdelar, 25. 4. 2018.

Danas se u našoj školi, u ugodnom ozračju, održao književni susret Jasminke Tihi Stepanić s učenicima 5. - 8. razreda.  Jasminka Tihi Stepanić rođena je u Velikoj Gorici, gdje i danas živi i radi u osnovnoj školi kao učiteljica hrvatskog jezika. Autorica je poznatih romana za djecu i mlade „Imaš fejs?“, „Bacit ću ti kompjuter kroz prozor“, „Moja neprijateljica Ana“,  zbirke priča „Baš kao Harry Potter“,  slikovnica „Priča o ribaru i zlatnoj ribici“ i „Kako su nastali morski oblutci“. Roman "Imaš fejs? „dobio je nagradu „Mato Lovrak“ za najbolji roman za djecu i mlade objavljen u 2011. godini, a radioigra “Imaš fejs?“ , nastala prema njenom romanu, nagrađena je u Bratislavi posebnom nagradom, koju dodjeljuje Međunarodna unija za dječju knjigu (IBBY). U časopisima Modra lasta, Smib i Radost  te u časopisu Književnost i dijete objavljuje priče za djecu i mlade. Na Prvom programu Hrvatskoga radija, u emisiji Priče za velike i male, objavljuje priče za djecu, a na Drugom programu HTV-a objavljuje priče u emisiji Pssst...priča!

U jednosatnom druženju književnica je govorila učenicima o tome što piše, kako piše te o svom privatnom i poslovnom životu. Postavljajući pitanja, učenici su saznali što književnica voli čitati, koji su joj nadraži pisci, o čemu voli pisati, čime se bavi u slobodno vrijeme, voli li više raditi kao učiteljica hrvatskog jezika ili pisati… Napomenula je da joj je draže pisati neku knjigu duže i kvalitetnije, nego da u što kraćem vremenu napiše što veći broj knjiga, koje možda neće biti toliko kvalitetne. Također je istaknula i da jako cijeni rad hrvatskih suvremenih pisaca te da rado čita njihova djela.

Cijeli susret protekao je u ugodnom druženju i komunikaciji književnice s učenicima, a naša školska knjižničarka joj je na kraju uručila cvijeće kao mali znak pažnje. smiley