Upute Stožera CZVZŽ - obavijest roditeljima
Autor: Melita Mesarić, 12. 10. 2020.

S obzirom na nagli rast broja novo zaraženih na području Varaždinske županije u proteklih nekoliko dana i obzirom na činjenicu da učestalo dolazi do ispadanja grupa i razreda iz obrazovno - odgojnog sustava,  Epidemiološka djelatnost Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije nalazi se u situaciji da traži odgojno – obrazovne ustanove da same preuzmu obvezu da osobno obavještavaju i informiraju o samoizolaciji i karanteni svakog roditelja djeteta koje se stavlja u tu mjeru. (Škola dobije obavijest od epidemiologa, a škola/razrednici obavještavaju roditelje djece). Uz obavijest roditelji će primiti i Uputu HZJZVŽ o samoizolaciji/ karanteni djece.

Također, ako je Vašem djetetu određena samoizolacija/karantena od strane epidemiologa, a nije vezano uz školu (nego Vaše osobne kontakte) molimo Vas da o tome odmah obavijestite razrednika/školu jer je škola obvezna informacije o broju djece u samozolaciji i broju zaražene djece svakodnevno slati u MZO.