Školsko natjecanje u čitanju naglas

Autor: Anita Balažinec Zdelar, 18. 10. 2023.

Danas se u našoj školi održalo školsko natjecanje u čitanju naglas. Natjecanje se provodilo u dvije kategorije:
Mlađa (3., 4., i 5. razred)
Starija (6., 7., i 8. razred)

U mlađoj kategoriji sudjelovalo je četvero učenika, a u starijoj petero. Natjecatelji su predstavljali knjigu po vlastitom izboru. U obzir su dolazila isključivo prozna djela hrvatske i strane književnosti na hrvatskom jeziku, primjerena uzrastu natjecatelja.
Za nastup je svaki natjecatelj imao 5 minuta. U prve 2 minute usmeno su obrazlagali svoj odabir, a ostale 3 imali su za izražajno čitanje. U nastupu se ocjenjivala kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovjetnost čitanja, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.

Svi natjecatelji su se jako lijepo pripremili za uvodni dio i jako su lijepo, izražajno pročitali ulomke iz knjiga koje su odabrali, no svi nisu mogli proći na županijsku razinu natjecanja pa je povjerenstvo odlučilo na županijsko natjecanje poslati Unu Grden i Ivana Zdelara iz mlađe kategorije i Kristinu Novosel i Davida Pokosa iz starije kategorije. Čestitamo njima, ali i ostalim natjecateljima koji su bili stvarno super, s obzirom na to da se natjecenje u čitanju na glas ove godine prvi put održava u našoj školi.